Zahradní jezírka

Obrovský rozmach zahradních jezírek a rybníčků v posledních několika letech, je způsoben především dostupnou a levnou moderní technologií při jejich budování, širokou nabídkou v oblasti filtrů pro zahradní jezírka a čerpadel pro zahradní jezírka. Snadnou úpravou vody v jezírku a širokou nabídkou krmiv pro studenovodní ryby. Zcela jistě se na tom podílí také změna životního stylu, kdy se přesouvá bydlení ze středu měst a panelákových sídlišť do okrajových částí měst a takzvaných satelitů a také přirozená touha člověka cítit kolem sebe přírodu. Proto se u rodinných domů tak často objevují pečlivě udržované zahrádky, kde tráví rodina velkou část svého volného času. Zahrada se pak stává nejen prostorem pro realizaci pěstitelských koníčků ,ale také hřištěm pro děti, letní kuchyní a především místem pro relaxaci a odpočinek. A právě pro svoji uklidňující schopnost se v zahradách již od dávných dob voda a vodní plochy velmi často objevují.

Okrasné zahradní jezírko nebo zahradní rybníček se může stát jednou z nejkrásnějších částí vaší zahrady. Pozorování vodního života přímo u vašeho domu se může stát skvělou relaxací. Posezení u vlastního zahradního rybníčku, pozorování nádherných pestrobarevných ryb, poslouchání zurčící vody a kochat se při tom nádherou a vůní kvetoucích rostlin. To je opravdu zážitek, který nezevšední. Možnost osvěžit se v parném létě na vlastní zahradě obklopený živou přírodou, poskytují takzvaná „ koupací jezírka“.

Ta se na rozdíl od plastových „modrých oblud“ obložených betonem, stávají opravdovou součástí vaší zahrady a života v ní! Ne jen pro ryby, ale také pro celou řadu dalších živočichů se stane zahradní rybníček domovem nebo možností k osvěžení v parném létě. Žáby, čolci či jiní obojživelníci se stanou společníky pro okrasné ryby. Vodní hmyz, vážky a šídla budou posedávat na nádherně kvetoucích vodních rostlinách.

Pestrobarevné okrasné ryby jako například: KOI kapr, karas, závojnatka, jesen, zlatý lin, jeseter a mnohé jiné, můžete chovat přímo na vaší zahradě.

Narozdíl od bazénu můžete jezírko užívat opravdu po celý rok k relaxaci a odpočinku.

ZooPartner.cz - akční leták